16 Mayıs 2022 Ay Tutulması

16 Mayıs 2022 Ay Tutulması

Ay tutulmaları derin duygusal farkındalıklar ya da güçlü öngörüler geliştirmeye davet edildiğimiz zamanlardır. Gölgede kalan yanlarımızla yüzleşmemiz gereken dönemlerdir. Evren bizi kendi şifalanmamız ve ruhsal büyümemiz adına karanlıkta kalan yanlarımızı aydınlığa taşımaya çağırmaktadır. Sormamız gereken sorular:
Bu ay tutulması bana hangi alanda rehberlik ediyor? Beni nereye yönlendiriyor? Hem şahsen bana, hem de kolektif düzlemde insanlığa neyi anlatıyor?

16 Mayıs 2022 Ay Tutulması, bulunduğu burç ve açı yaptığı gezegenler nedeniyle çok güçlü bir tutulma olarak, beraberinde muhteşem bir dönüşüm fırsatı taşımaktadır. Ay, bilinçdışımız ve duygularımızla ilgili olduğu için, yaşanan farkındalıklar güçlü duygu dalgalarına ve gel-gitlere neden olabilir. Bu duygularla savaşmak yerine, onların su yüzüne çıkmasına ve beraberinde bastırılmış yanlarımızın özgürleşmesine izin vermeliyiz.

Bu dönem, ruhsal gelişimle meşgul olmak, şefkat enerjisi yaymak ve çevremize anlayışla yaklaşmak için ideal bir zamandır. Sağlığımız, özellikle de zihinsel sağlığımız üzerinde daha fazla odaklanmaya ihtiyaç duyabiliriz. Olumsuz yönlerimizin, duygu ve düşüncelerimizin farkında olup, olumlu kalmaya çalışmak çok değerlidir. Ay tutulması gününde yapılan herhangi bir hayır işi veya manevi uygulamanın çok yönlü faydalar sağladığına inanılır. Dharma Shastra'ya göre, herhangi bir Vedik mantrayı tutulma sırasında bir kez bile söylemek size çok yönlü faydalar sağlayabilir. Ay tutulması sırasında Ay'ın dünya düzlemi üzerindeki etkisi yüksek olacağından zihninizi, düşüncelerinizi ve duygularınızı etkileyebilir. Mantraları söylemek ve meditasyon yapmak, iç huzuru getirebilir ve sizi rahatlatabilir.

Tam ay tutulmasının 16 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye saati ile sabah saat 07:13 ile 08:30 arası süreceği tahmin ediliyor. Tutulma sırasında olumsuz enerjilerden korunmak için bazı şeylerden kaçınmak ve bazı ritüeller yapmak önemlidir.

Tutulma Günü'nde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

1) Tam tutulma sırasında yemek yapmayın veya yemek yemeyin ya da su içmeyin

2) Tutulma günü çok hafif beslenin.

3) Mümkünse tutulma esnasında açık havada olmayın ya da aya bakmayın.

4) Tutulma bitince duş alın.

5) Chandra Kavacham, sizi fiziksel ve duygusal olarak korumak ve olumlu bir zihniyet bahşetmek için lütfunu ve nimetlerini veren Ay'a adanmış bir koruma ilahisidir. Tutulma saatinde ve tutulma günü boyunca bu kavachamı dinleyin.

CHANDRA KAVACHAM MANTRASI

6) Tutulma esnasında ve gün boyunca Chandra (Ay) Mantrasını 27’lik ya da 108lik setler halinde okuyun.

CHANDRA MANTRA

“Om Shraam Shreem Shraum Sah Chandraya Namah”
 
Okunuşu : Om Şraam Şriim Şraum Sahe Çandramase Namaha

 

CHANDRA MANTRASI

7) Vedik kutsal metinlerine göre, Ay veya Chandra insan zihnini, bilinçaltını ve duygularını temsil eder. Ayrıca doğurganlığı, yaratıcılığı ve hayal gücünü de simgeler. Chandra Deva'ya yönelmek mutsuzluktan kurtulmayı sağlar, özgüveni arttırır, zihinsel ve duygusal istikrar sağlar. Chandra Yantra, kişiyi mutluluk, saygı, dostluk ve karşı cinsten insanlarla uyumlu bir şekilde kaynaşma fırsatları ile kutsar.

Ay haritada elverişsiz konumda veya zayıf olduğunda, Gezegenin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için Chandra Yantra/Ay Yantra üstte taşınmalıdır. Ay haritada elverişsiz konumda veya zayıf olduğunda, Gezegenin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için Chandra Yantra/Ay Yantra üstte taşınmalıdır. Chandra / Moon Yantra, kişiyi gönül rahatlığı, dasha döneminde zenginlik, şöhret, saygı, dostluk ile kutsar ve karşı cinsle uyumlu bir şekilde ilişkiler kurmasına destek olur. Chandra Yantradan basım alarak kesip, cebinizde ya da çantanızda taşıyın.

Ay için Uğurlu Taş : İNCİ Elverişsiz Ay etkilerinden korunmak ve olumlu etkileri güçlendirmek için gerçek inci takı kullanabilirsiniz. Ay tutulma etkileri yaklaşık 6 ay süreceği için, arzu ederseniz websitemizden Chandra Yantra Kolye satın alarak üstünüzde de taşıyabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir