Etkinlikler

Devam Eden Etkinlikler

100 kez HANUMAN CHALISA OKUMA Toplu Çalışması 2

Hanuman Arketipi, inanılmaz güç, adanmışlık, inanç, bağlılık ve cesaret Arketipidir. O iyi insan Arketipi Rama’nın biricik arkadaşı ve en sert öğretmen Satürn’ün de tek dostudur.

Hanuman Chalisa ise Hanuman’ı öven bir adanmışlık ilahisidir. Bu, Tulsidas’a atfedilen bir Awadhi dili metnidir ve onun en iyi bilinen şiiridir. Hanuman Chalisa’nın 40 ayeti olduğu için “chālīsā” kelimesi Hintçe’de kırk sayısı anlamına gelen “chālīs” kelimesinden türetilmiştir.

Hanuman Chalisa’yı okumanın sayısız faydası olduğuna inanılır. Herhangi bir niyet için 100 kez Hanuman Chalisa okumakla, o niyetin tezahürü ile ilgili mucizelerin anında gerçekleşeceği kabul edilir.

Biz de 18 Mayıs – 6 Temmuz 2024 arası 50 günlük bir 100 kez Hanuman Chalisa Okuma Toplu Çalışması düzenliyoruz. Bu çalışma, her türlü hedefinin bir an önce gerçekleşmesini isteyenlere, Olumsuz Satürn Etkileri yaşayanlara ve 2024 yılında mutlu ve başarılı olmak isteyenlere özellikle büyük destek verecektir. 2024 yılının ağırlıklı Satürn etkisi altında olacağını düşünürsek, Hanuman’dan destek almamızın önemi daha iyi anlaşılacaktır.

İlk 15 gün, Hanuman Chalisanın nasıl okunması gerektiği konusunda detaylı bir eğitim vereceğiz. Doğru telaffuz ve doğru ritmi yakalamak, Hanuman Chalisa okumalarında çok önemlidir. 15 günün sonunda, 35 günlük bir okuma çalışmasına başlayacağız. Her gün 3 kez 10 dakikalık bir süre ayırarak (günde toplam 30 dakika) 33 gün sonunda tam 99 kez Hanuman Chalisa okumuş olmayı hedefliyoruz. 50. Gün akşamında Canlı Yayında hep birlikte 100. Hanuman Chalisamızı okuyacağız.

Eğer “yeter artık; hemen bir mucize olsun” diyorsanız, Satürn’ün zorlayıcı etkilerinden korunmak istiyorsanız, Hanuman Chalisa gibi olağanüstü bir ilahiyi öğrenme fırsatını kaçırmak istemiyorsanız ve inanılmaz güç sahibi olmak için her gün 20 dakikanızı ayırmaya hazırsanız, lütfen çalışmaya kayıt olunuz.

Mucizelerimiz bol daim ve hemen olsun.

Geçmiş Etkinlikler 

Akshaya Tritiya 2024

Akshaya Tritiya 2024

Sanskrit dilinde Akshaya kelimesi ‘asla azalmayan’ veya ‘ebedi (sonsuz) olan’ anlamına gelir. İyiliği ve uğuru sembolize eder.

Sanskrit dilinde akshaya (अक्षय्य) kelimesi “refah, umut, neşe, başarı” anlamında “asla azalmayan” anlamına gelirken, tritiya “ayın üçüncü evresi” anlamına gelir.

Akshaya Tritiya, Vedik Öğretileri doğrultusunda kutlanan en kutsal ve hayırlı günlerden biridir. Bu günde başlayan her şeyin her zaman başarılı olacağına inanılır. Bu gün bu nedenle iyi şans, başarı ve servet kazanımlarının simgesidir. Özetlemek gerekirse, bu günde yaptığınız her şey, KATLANARAK BÜYÜR. O nedenle altın ya da gümüş alıyoruz, o nedenle yeni işlere başlıyoruz, o nedenle bizi mutlu edecek faaliyetler içinde oluyoruz. Bol bol neşe, kahkaha ve şükranla dolu bir gün olmasını temenni ediyoruz ki, yıl boyu böyle sürsün.

Bu yıl Akshaya Tritiya Günü 10 Mayıs 2024 Cuma günü kutlanacak. Biz de bugüne enerji olarak hazırlanmak ve etkilerinden tam faydalanabilmek için 40 günlük bir program hazırladık.

5 Nisan 2024 Cuma günü başlayacak çalışma, 14 Mayıs 2024 Salı günü son bulacaktır.

Bu çalışmayı 5 Nisan’da başlatma nedenimiz, 13 Nisan 2023 gününün Güneşin Koç Burcuna geçişiyle birlikte, Vedik Yeni Yılının başlangıcı olarak kabul edilmesidir. 13 Nisan – 14 Mayıs 2023 arası, Güneşin en güçlü yükseliş etkilerinden faydalanmayı seçiyoruz. Her Vedik yeni yıl dönemi ve takip eden 30 gün, herkesin kaderini değiştirebileceği kozmik güçlere sahiptir.

Farklı, yeni ve çok güçlü mantra çalışmaları ve ritüelleriyle ilerleyeceğimiz bu çalışmayı, whatsapp grubu üzerinden yürütüyor olacağız. Whatsappta size günlük olarak iletilen çalışmaları, gün içinde ya da akşamları uygun olduğunuz saatlerde yapabilirsiniz. Çalışmanızın devamlılığı için, size her gün aynı zamanda motive edici mesajlar da göndereceğiz.

Grup çalışmaları çok ama çok güçlüdür. Kişinin okuduğu mantra sayısı, grup çalışmalarına katılan kişi sayısı ile çarpılır. O nedenle lütfen, çevrenizde yıl boyunca bolluk ve berekete ihtiyaç duyduğunu bildiğiniz kişileri de çalışmaya davet edin.

Evrenin alma verme dengesinde, 40 günlük bu çalışmanın bedelini “sembolik” bir düzeyde tutarak, katılımı arttırmayı umut ediyoruz.

100 kez HANUMAN CHALISA OKUMA Toplu Çalışması

100 kez HANUMAN CHALISA OKUMA Toplu Çalışması

Hanuman Arketipi, inanılmaz güç, adanmışlık, inanç, bağlılık ve cesaret Arketipidir. O iyi insan Arketipi Rama’nın biricik arkadaşı ve en sert öğretmen Satürn’ün de tek dostudur.

Hanuman Chalisa ise Hanuman’ı öven bir adanmışlık ilahisidir. Bu, Tulsidas’a atfedilen bir Awadhi dili metnidir ve onun en iyi bilinen şiiridir. Hanuman Chalisa’nın 40 ayeti olduğu için “chālīsā” kelimesi Hintçe’de kırk sayısı anlamına gelen “chālīs” kelimesinden türetilmiştir.

Hanuman Chalisa’yı okumanın sayısız faydası olduğuna inanılır. Herhangi bir niyet için 100 kez Hanuman Chalisa okumakla, o niyetin tezahürü ile ilgili mucizelerin anında gerçekleşeceği kabul edilir.

Biz de 3 Şubat – 16 Mart 2024 arası 43 günlük bir 100 kez Hanuman Chalisa Okuma Toplu Çalışması düzenliyoruz. Bu çalışma, her türlü hedefinin bir an önce gerçekleşmesini isteyenlere, Olumsuz Satürn Etkileri yaşayanlara ve 2024 yılında mutlu ve başarılı olmak isteyenlere özellikle büyük destek verecektir. 2024 yılının ağırlıklı Satürn etkisi altında olacağını düşünürsek, Hanuman’dan destek almamızın önemi daha iyi anlaşılacaktır.

İlk 10 gün, Hanuman Chalisanın nasıl okunması gerektiği konusunda detaylı bir eğitim vereceğiz. Doğru telaffuz ve doğru ritmi yakalamak, Hanuman Chalisa okumalarında çok önemlidir. 10 günün sonunda, 33 günlük bir okuma çalışmasına başlayacağız. Her gün 3 kez 10 dakikalık bir süre ayırarak (günde toplam 30 dakika) 33 gün sonunda tam 99 kez Hanuman Chalisa okumuş olmayı hedefliyoruz. 43. Gün akşamında Canlı Yayında hep birlikte 100. Hanuman Chalisamızı okuyacağız.

Eğer “yeter artık; hemen bir mucize olsun” diyorsanız, Satürn’ün zorlayıcı etkilerinden korunmak istiyorsanız, Hanuman Chalisa gibi olağanüstü bir ilahiyi öğrenme fırsatını kaçırmak istemiyorsanız ve inanılmaz güç sahibi olmak için her gün 30 dakikanızı ayırmaya hazırsanız, lütfen çalışmaya kayıt olunuz.

 

Mucizelerimiz bol daim ve hemen olsun.

MUCİZELERE YOLCULUK 2024

Toplu çalışmaların gücü, katılan kişi sayısı ile çarpıldığı için, çok hızlı sonuçlar alınabiliyor. Oluşan vorteks, hem katılımcıları hem de tüm insanlık bilincini dönüştürüyor.

Her yıl sonu, yeni bir yıla başlarken yaptığımız çok güçlü bir toplu çalışmamız var! Yeni yılla ilgili istediğimiz 3 hedefi belirleyip, onların bir an önce ve kolaylıkla gerçekleşmesi için mantra ve tantra çalışması yapıyoruz.

Bu seneki çalışmamızın adı “MUCİZELERE YOLCULUK 2024”.

21 Aralık 2023 tarihinde başlayacak olan çalışma, 11 Ocak 2024 tarihine kadar (21 gün) sürecek ve o gece bir canlı yayındaki ateş ritüeli ile taçlandırılacak.

Çalışma whatsapp üzerinden yürüyecek. Günlük mesajları uygun olduğunuz zamanlarda okuyarak, verilen çalışmaları yapmanız istenecek. Günde 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Daha fazla zaman ayırabilenler, daha hızlı ve güçlü tezahür ettirebilirler dileklerini..

Çalışacağımız arketipin adını çalışmada açıklayacağız. Ancak “Mucizeler Tanrıçası” olarak bilinen bir Vedik Arketipi ile çalışacak ve onun mantrasını okuyacağız. Arzu edenler sadece toplu çalışmaya katılırken, arzu edenler beraberinde Mucizeler Tanrıçasının Yantrasını da satın alıp, hem çalışma esnasında hem de sonrasında kullanabilirler. Yantralar, ait oldukları enerjiyi yayan araçlardır ve mantraların gücünü 200 kata kadar arttırır.

DARMA YASASI TOPLU ÇALIŞMASI

Darma, Sanskritçe “hayatın amacı” anlamına gelir, bu nedenle Darma Yasası
Hayatın Amacı Yasası” olarak da bilinir. Kendimize sürekli sorduğumuz ve cevap veremeyince paniğe kapıldığımız “Benim amacım ne, bu hayatı neden yaşıyorum?” sorularına odaklanır.

Darma Yasası, biz bu soruları sorarken devreye giriyor ve amacımızı bize hatırlatıyor: Hepimiz, spiritüel benliğimizi keşfetmek, kendi yolumuzu bulmak için buradayız. Peki ama nasıl? Darma, bize varoluş sebebimizi göstererek kendi yolumuzda kendimiz ve diğer herkes, her şey için burada bulunmamız gerektiğini öğütlüyor.

Darma Yasası, bir amacı gerçekleştirmek için fiziksel bir bedende var olmamız gerektiğini ama fiziksel bedenin içindeyken de spiritüel benliğimizi yani özümüzü bulmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu yasa, kendi Darma’mızı yani hayat amacımızı bulduğumuzda ise bütünsel iyilik için bütün potansiyelimizi ortaya koymamız gerektiğini öğütlüyor.

“Eşsiz yeteneklerimi kullanarak herkese nasıl bir fayda sağlayabilirim?” diye kendinize sorduktan sonra gerçek yolunuzu; yani darmanızı bulabilirsiniz. Bu noktadan sonra siz evren için üzerinize düşen görevi yerine getirmeye başlarken evrendeki her şey de sizin faydanıza hizmet etmeye başlayacaktır.

Hayatınızda bütün taşların yerine oturmasını ve akışta kalmayı başarmayı mı istiyorsunuz öyleyse darmanıza dönün. Kendi yolunuzu çizin, hem kendiniz hem de evrendeki her şey için en iyisini yapmaya gayret edin. Kendi darmanızı gerçekleştirmeye başladığınızda evrendeki her şeyin ve herkesin sizinle uyumlu hareket ettiğini fark edeceksiniz; sizin evrene hizmet ettiğiniz gibi evren de sizin isteklerinizi gerçekleştirmek için hizmet edecektir.

Japonca “varlık nedeni” anlamına gelen Ikigai, tıpkı Vedik öğretisindeki Darma gibi, hayatı değerli kılan, sabahları uyanma sebebimiz olan, kısaca “uğruna yaşadığımız şey”i bulmamız gerektiğini vurgular. Darma gibi Ikigai de kişiseldir ve içsel benliği yansıtır. Batı kültürlerinde yer alan “yaşamın amacı” düşüncesi de bize kendimizi bulmamızı öğütler.

Biz de bu 42 günlük çalışmada Darmamızı bulmak için, temelde Vedik Öğretisi ve mantralar ancak beraberinde çok farklı öğretilerden de destek alarak ilerleyeceğiz. Her gün bir mesajın paylaşılacağı whatsapp gruplarında, hayatımızın amacını sistemli bir şekilde sorgulamayı ve yol almayı öğreneceğiz.

Başlangıç Tarihi : 9 Kasım 2023 Perşembe
Bitiş Tarihi : 20 Aralık 2023 Çarşamba

Katılım Bedeli : 756 TL

SEVGİ VE AŞK TOPLU ÇALIŞMASI

Tarihler : 7 Ağustos – 7 Eylül 2023

Süre : 30 Gün

İçerik :

• Sevgi Blokajlarımız fark etmek ve temizlemek
• Travmalardan ve ebeveyn travmalarından kaynaklı sorunları fark etmek ve çözmek
• Karmik ilişkileri anlamak ve şifalandırmak
• Eski sevgili dönsün mü dönmesin mi paradigmasını netleştirmek
• İlişkilerdeki kısır döngüleri deşifre edip şifalandırmak
• Sevgi Enerjimizi yükseltmek
• İlişkilerle ilgili zihinsel şablonlarımızı sorgulamak
• Yaşantımıza doğru kişileri çekmek
• Cennet gibi bir ilişki yaratmayı öğrenmek
• Mevcut ilişkilerimizdeki sorunları çözmek
• Eşimizle sevgi bağımızı güçlendirmek
• Eşimizle cinsel bağımızı güçlendirmek
• Vedik Astroloji Doğum Haritamızda ilişki ve evlilik evimizi tanımak, sorunları fark edip şifa yöntemleri uygulamak

Fiyat : 800 + %20 KDV = 960 TL
Erken Kayıt Fiyatı : 625 + %20 KDV = 750 TL (%22 indirim)
Erken Kayıt Bitiş Tarihi : 17 Temmuz 2023

2 ÇALIŞMA BİR ARADA ÖZEL İNDİRİMİ

SATÜRNLE DOST OLMAK TOPLU ÇALIŞMASI

SAĞLIKLI UZUN YAŞAM VE DOĞAL FELAKETLERDEN KORUNMA TOPLU ÇALIŞMASI

COWRIE KEHANETİ EĞİTİMİ

Kontenjan 99 Kişi

Eğitim İçeriği :

Cowrie Kabukları Nedir?

Cowrie Kabuklarının Tarihçesi

Cowrie Kabuklarının Kehanet Amaçlı Kullanım Coğrafyası

Cowrie Kabukları ile Kehanette Bulunma Süreci

  • Hazırlık
  • Kendiniz için uygulama ile başkaları için uygulama farkları
  • Okumaya Başlama Ritüeli
  • Okunacak Mantra
  • Soru Sorma Teknikleri
  • Cowrie Kabuklarını Yayma (Atma) Tekniği
  • Cowrie Kabuklarını Okuma Tekniği

Cowrie Kehaneti yaparken dikkat edilecek hususlar

Cowrie Kabuklarını Temizleme ve Saklama Şartları

Uygulamalar (Pratik)

Soru – Cevap Seansı

Eğitim Sonu

21 Günlük bolluk bereket çalışması

Güneş ayda bir kez, ayın ortasında burç değiştirir. Bu yıl Güneş 15 Mayıs 2023’de Boğa burcuna geçti.

Güneş ne ​​zaman sabit bir burca girse, zenginlik yaratma ve uzun süreli refah için özel enerjiler vardır.

Zodyak işaretlerinin her biri bir elementle ilişkilendirilir. Boğa, Toprak elementi ile ilişkilendirilir. Güneş Boğa burcundayken (Mayıs ortasından Haziran ortasına kadar) kelimenin tam anlamıyla “topraklanmak” için iyi bir zamandır.

Güneş’in Boğa burcundan geçişi birçok kişi için finans konusuna ışık tutar.

 

NARASIMHA’NIN DOĞUM GÜNÜ

NARASIMHA’NIN DOĞUM GÜNÜ

4 MAYIS 2023

Aslan yüzlü ve insan benzeri gövdeli bir Aslan-Adam formuna sahip olan Narasimha, Vishnu’nun tüm enkarnasyonlarının en güçlü ve en şiddetlisidir.

“Büyük Koruyucu” olarak selamlanır.

Bhagavata Purana’ya göre Vishnu’nun 4. Enkarnasyonu olan Narasimha, düşmanları yok edebilir, kötü güçleri ve talihsizlikleri ortadan kaldırabilir, önemli niyetleri yerine getirebilir ve genel refahı artırabilir.

Narasimha Jayanthi’nin Önemi

Narasimha “güç” ve “zafer” ile eş anlamlıdır ve onun doğum günü, iyinin kötüye karşı zaferini temsil eder.

Vishnu, Vishakh ayının (Nisan-Mayıs) 14. büyüyen ay gününde zalim Kral Hiranyakashipu’yu yenmek için Narasimha şeklini almıştır.

AKSHAYA TRİTİYA 2023

Akshaya Tritiya 2023

Sanskrit dilinde Akshaya kelimesi ‘asla azalmayan’ veya ‘ebedi (sonsuz) olan’ anlamına gelir.
İyiliği ve uğuru sembolize eder.

Sanskrit dilinde akshaya (अक्षय्य) kelimesi “refah, umut, neşe, başarı” anlamında “asla azalmayan” anlamına gelirken, tritiya “ayın üçüncü evresi” anlamına gelir. Adını Hindu takviminde Vaisakha bahar ayının üçüncü kameri gününden almıştır.

Akshaya Tritiya, Vedik Öğretileri doğrultusunda kutlanan en kutsal ve hayırlı günlerden biridir. Bu günde başlayan her şeyin her zaman başarılı olacağına inanılır. Bu gün bu nedenle iyi şans, başarı ve servet kazanımlarının simgesidir. Özetlemek gerekirse, bu günde yaptığınız her şey, KATLANARAK BÜYÜR. O nedenle altın ya da gümüş alıyoruz, o nedenle yeni işlere başlıyoruz, o nedenle bizi mutlu edecek faaliyetler içinde oluyoruz. Bol bol neşe, kahkaha ve şükranla dolu bir gün olmasını temenni ediyoruz ki, yıl boyu böyle sürsün.

 

VASANT NAVARATRİ (BAHAR NAVARATRİSİ) – (22 Mart – 30 Mart 2023)

Vasant Navratri İlkbahar’ın 9 Gecesi anlamına gelmektedir.

Vasant, Sanskrit dilinde “İlkbahar” anlamını taşır.

Nava, “dokuz”, Ratri ise “gece” demektir.

Kış mevsiminden ilkbahara geçiş enerjisini temsil eden bu 9 günlük süreçte, dişil enerji formunun en yüksek hali olarak kabul edilen Tanrıça Arketipleri (Tanrıça Güçleri) yeryüzünde en yoğun halleriyle bulunur. O nedenle kendimizi bu güçlere açmak ve mantra çalışmaları yapmak, Dünyevi arzularımızın çok daha hızlı tezahür etmesini sağlayacağı gibi, olumsuz enerjilerden korunmamızı sağlar ve ruhsal gelişimimizi de destekler.

Vasant Navaratri, bolluk bereket bilincimizi uyandırmaya, arzularımızı gerçekleştirmeye, olumsuzlukları uzaklaştırmaya yardımcı olmak için Tanrıça Arketiplerinin en güçlü enerjilerinin Dünya planında bolca mevcut olduğu dokuz gecedir.

 

Bu yıl, her gece 1 Tanrıça Arketipi olmak üzere, 9 gecede, 9 farklı arketiple çalışma yapıyor olacağız. Bu Tanrıça Arketipleri, bu yıla özel enerjiler barındırmaktadır.

Birinci gece çalışmamıza canlı yayında Navavarana Puja ile başlayacak, Dokuzuncu Gece ise (son gece) aynı zamanda Rama Navami (Rama’nın Doğumgünü) olduğu için, yine canlı yayında Rama ateş ritüeli ile bu 9 günlük çalışmayı taçlandırmış olacağız.

Çalışmalar her gün whatsapp ve iki gece de (22 Mart ve 30 Mart) zoom üzerinden yapılacak ve her gün, o gecenin enerjisine uygun farklı bir çalışma paylaşılacaktır. Çalışmalara her gece yaklaşık 40 dakikalık bir süre ayırmanız yeterli olacaktır.

Mucizelerimiz bol daim ve hemen olsun.

30 günde Bhagavad gita'yı anlamak 2

BHAGAVAD GİTA’YI 30 GÜNDE ANLAMAK

15 Mart Çarşamba başlıyoruz, 19 Nisan Çarşamba gününe kadar 31 günlük bir yolculuk…

Dünyanın en eski ve en gerçek ruhsal bilgeliğini keşfetmek ister misiniz?

Tanrı’nın mistik şarkısından – BHAGAVAD GITA – gelen en gizli ruhsal bilginin, kendinizin ve üzerinizde hüküm süren gücün bilincine varmanıza ve burada bulunma amacınızı ortaya çıkarmanıza ve nihayet bu amaca ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verin.

31 günlük kapsamlı bir programla gerçekte kim olduğunuzu, Tanrı’nın kim olduğunu, Tanrı ile ilişkinizi ve hayattaki gerçek amacınızı anlayın.

Bu programda, hayattaki en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız :

Kimsiniz?
Tanrı var mı? – Cevabınız evet ise, Tanrı kimdir ve O’nu nasıl tanıyıp ona ulaşabilirsiniz?
Bir ruh var mı? – Eğer evet ise, bu nedir?
Tanrı bir kişi mi yoksa bir güç mü?
Tanrı neye benziyor?
Hayattaki amacınız nedir ve bu amacı nasıl gerçekleştirebilirsiniz?
Tanrı ile ilişkiniz nedir?
Tanrı ile konuşurken ne söylenir?
Cennet ve cehennem var mı?
Ölüm nedir ve neden ölümden korkmanıza gerek yok?
Ölümden sonra ne olur?
Reenkarnasyon gerçek mi?
Aydınlanma nedir? Ve aydınlanmaya nasıl ulaşılır?
Karma Yasası nasıl çalışır?
Neden hepimiz hayatı yanlış şekilde yaşıyoruz? Ve hayatınızı nasıl doğru şekilde yaşayabilirsiniz?
Neden kötü şeyler iyi insanların başına gelir?
Kendinize ve hayatınıza doğru perspektiften nasıl bakabilirsiniz?
Duygularınıza hakim olup endişe, korku, öfke, kıskançlık ve üzüntü gibi olumsuz duygulardan sonsuza dek nasıl kurtulursunuz?
Nasıl her zaman mutlu olunur?
En mükemmel meditasyon yöntemi nedir?
Nasıl her zaman aydınlanmış kalınır?

Bu programda şunları da keşfedeceksiniz:

Maneviyatın gerçek anlamı
Kendini gerçekleştirmenin 6 ilkesi
Aydınlanma için gerekli zihin değişimleri
Kendini gerçekleştirmenin önündeki en büyük engeller
Tanrıya giden en iyi yol
Yoganın gerçeği
Bilinçli yaşamanın önemi
Evrenin manevi yasaları
Benliğin gerçek bilgisi
“Bhagavad Gita’yı 30 Günde Anlamak” Programı, sistematik bir yaklaşım kullanarak içerdiği sonsuz bilgeliği kavramanıza yardımcı olacak, Bhagavad Gita’nın rehberi niteliğindedir.

 

30 günde Bhagavad gita'yı anlamak

BHAGAVAD GİTA’YI 30 GÜNDE ANLAMAK

6 Şubat Pazartesi başlıyoruz, 7 Mart Salı gününe kadar 30 günlük bir yolculuk…

Dünyanın en eski ve en gerçek ruhsal bilgeliğini keşfetmek ister misiniz?

Tanrı’nın mistik şarkısından – BHAGAVAD GITA – gelen en gizli ruhsal bilginin, kendinizin ve üzerinizde hüküm süren gücün bilincine varmanıza ve burada bulunma amacınızı ortaya çıkarmanıza ve nihayet bu amaca ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verin.

30 günlük kapsamlı bir programla gerçekte kim olduğunuzu, Tanrı’nın kim olduğunu, Tanrı ile ilişkinizi ve hayattaki gerçek amacınızı anlayın.

Bu programda, hayattaki en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız :

Kimsiniz?
Tanrı var mı? – Cevabınız evet ise, Tanrı kimdir ve O’nu nasıl tanıyıp ona ulaşabilirsiniz?
Bir ruh var mı? – Eğer evet ise, bu nedir?
Tanrı bir kişi mi yoksa bir güç mü?
Tanrı neye benziyor?
Hayattaki amacınız nedir ve bu amacı nasıl gerçekleştirebilirsiniz?
Tanrı ile ilişkiniz nedir?
Tanrı ile konuşurken ne söylenir?
Cennet ve cehennem var mı?
Ölüm nedir ve neden ölümden korkmanıza gerek yok?
Ölümden sonra ne olur?
Reenkarnasyon gerçek mi?
Aydınlanma nedir? Ve aydınlanmaya nasıl ulaşılır?
Karma Yasası nasıl çalışır?
Neden hepimiz hayatı yanlış şekilde yaşıyoruz? Ve hayatınızı nasıl doğru şekilde yaşayabilirsiniz?
Neden kötü şeyler iyi insanların başına gelir?
Kendinize ve hayatınıza doğru perspektiften nasıl bakabilirsiniz?
Duygularınıza hakim olup endişe, korku, öfke, kıskançlık ve üzüntü gibi olumsuz duygulardan sonsuza dek nasıl kurtulursunuz?
Nasıl her zaman mutlu olunur?
En mükemmel meditasyon yöntemi nedir?
Nasıl her zaman aydınlanmış kalınır?

Bu programda şunları da keşfedeceksiniz:

Maneviyatın gerçek anlamı
Kendini gerçekleştirmenin 6 ilkesi
Aydınlanma için gerekli zihin değişimleri
Kendini gerçekleştirmenin önündeki en büyük engeller
Tanrıya giden en iyi yol
Yoganın gerçeği
Bilinçli yaşamanın önemi
Evrenin manevi yasaları
Benliğin gerçek bilgisi
“Bhagavad Gita’yı 30 Günde Anlamak” Programı, sistematik bir yaklaşım kullanarak içerdiği sonsuz bilgeliği kavramanıza yardımcı olacak, Bhagavad Gita’nın rehberi niteliğindedir.

 

30 günde Bhagavad gita'yı anlamak

BHAGAVAD GİTA’YI 30 GÜNDE ANLAMAK

6 Şubat Pazartesi başlıyoruz, 7 Mart Salı gününe kadar 30 günlük bir yolculuk…

Dünyanın en eski ve en gerçek ruhsal bilgeliğini keşfetmek ister misiniz?

Tanrı’nın mistik şarkısından – BHAGAVAD GITA – gelen en gizli ruhsal bilginin, kendinizin ve üzerinizde hüküm süren gücün bilincine varmanıza ve burada bulunma amacınızı ortaya çıkarmanıza ve nihayet bu amaca ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verin.

30 günlük kapsamlı bir programla gerçekte kim olduğunuzu, Tanrı’nın kim olduğunu, Tanrı ile ilişkinizi ve hayattaki gerçek amacınızı anlayın.

Bu programda, hayattaki en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız :

Kimsiniz?
Tanrı var mı? – Cevabınız evet ise, Tanrı kimdir ve O’nu nasıl tanıyıp ona ulaşabilirsiniz?
Bir ruh var mı? – Eğer evet ise, bu nedir?
Tanrı bir kişi mi yoksa bir güç mü?
Tanrı neye benziyor?
Hayattaki amacınız nedir ve bu amacı nasıl gerçekleştirebilirsiniz?
Tanrı ile ilişkiniz nedir?
Tanrı ile konuşurken ne söylenir?
Cennet ve cehennem var mı?
Ölüm nedir ve neden ölümden korkmanıza gerek yok?
Ölümden sonra ne olur?
Reenkarnasyon gerçek mi?
Aydınlanma nedir? Ve aydınlanmaya nasıl ulaşılır?
Karma Yasası nasıl çalışır?
Neden hepimiz hayatı yanlış şekilde yaşıyoruz? Ve hayatınızı nasıl doğru şekilde yaşayabilirsiniz?
Neden kötü şeyler iyi insanların başına gelir?
Kendinize ve hayatınıza doğru perspektiften nasıl bakabilirsiniz?
Duygularınıza hakim olup endişe, korku, öfke, kıskançlık ve üzüntü gibi olumsuz duygulardan sonsuza dek nasıl kurtulursunuz?
Nasıl her zaman mutlu olunur?
En mükemmel meditasyon yöntemi nedir?
Nasıl her zaman aydınlanmış kalınır?

Bu programda şunları da keşfedeceksiniz:

Maneviyatın gerçek anlamı
Kendini gerçekleştirmenin 6 ilkesi
Aydınlanma için gerekli zihin değişimleri
Kendini gerçekleştirmenin önündeki en büyük engeller
Tanrıya giden en iyi yol
Yoganın gerçeği
Bilinçli yaşamanın önemi
Evrenin manevi yasaları
Benliğin gerçek bilgisi
“Bhagavad Gita’yı 30 Günde Anlamak” Programı, sistematik bir yaklaşım kullanarak içerdiği sonsuz bilgeliği kavramanıza yardımcı olacak, Bhagavad Gita’nın rehberi niteliğindedir.

 

50 Günlük Bolluk bereket çalışması

2023’E MUCİZELERLE GİRİYORUZ!

2 Aralık 2022 – 21 Ocak 2023 Arası (51 Gün)

8 Aralık 2022 – Dolunay

23 Aralık 2022 Hanuman’ın Doğumgünü – Ateş Ritüeli

31 Aralık 2022 Yılın Son Günü

1 Ocak 2023 Yılın İlk Günü

6 Ocak 2023 – Dolunay

21 Ocak 2023 – Thai Amavasya – Ateş Ritüeli

İçerik: 

Karma Temizleme

Engelleri Aşma

Bolluk Bereket

İmgeleme ve Hedefe Odaklanma

Şükran Defteri Uygulaması

Titreşimimizi Yüksek Tutma

Tezahürü Hızlandırma

50 Günlük Bolluk bereket çalışması

2022 yılının son Bolluk Bereket Toplu Çalışması için kayıtları almaya başladık.

26 Eylül’de başlayıp 14 Kasım’da tamamlanacak olan 50 günlük whatsapp yolculuğumuzda :

1. 9 günlük Navratri kutlaması
2. Diwali (Işıklar Festivali)
3. Skanda Shasti (Muruga’nın Güç Zamanı)
Ve
4.”İmkansızı Yok Eden” Mantra Çalışması

Yer alacaktır.

Canlı yayında Puja ve Ateş ritüellerinin de yer alacağı 50 günlük spiritüel yolculuğumuz whatsapp üzerinden yürütülecektir.

Not : Bu çalışmadan sonra Mart 2023 tarihine kadar yeni bir toplu çalışma gerçekleştirilmeyecektir.

MAHALAYA PAKSHA 2022

Mahalaya Paksha, Mahalaya Ayının Dolunayını (10 Eylül) takiben başlayan, Yeni ay evresinde son bulan 2 HAFTALIK (11 Eylül – 25 Eylül) bir süredir.

Mahalaya Paksha dönemi ve Mahalaya Amavasya günü, atalarımızın yaşadığımız boyutu ziyaret ettikleri ve biz torunlarından şükran ve destek beklediklerine inanılan bir zaman dilimidir.

Var olmamızı onlara borçluyuz. En zor şartlarda dahi hayatta kalmak ve soylarını devam ettirmek için verdikleri mücadeleler olmasa, bugün hayatta olmazdık.

Bu gerçeği dikkate alarak, Tarpanam Ritüellerine Şükran duygularımızı kattığımız ölçüde bu çalışmadan fayda sağlarız.

GANESHA CHATHURTHİ 2022

31 AĞUSTOS 2022 GANEŞA’NIN DOĞUM GÜNÜNDE KÖTÜ KARMANIZI KİL GANEŞALARA AKTARIN VE ERİTİN..

Kaderinizi Değiştirmek için Kil Ganesha Ritüelinden faydalanın.

“Ganesha karmayı temizler ve size artık rahat bir nefes alma şansı verir . Bu yüzden o, İlahi arketiplerin en önemlisi ve en ünlüsüdür. Bu, sayısız öğrencimin hayatında gözlemlediğim bir şeydir. Ganesha insanların acısını dindirir.” — Dr. Pillai

Dr. Pillai, herhangi bir karma değişikliğinin özünde “fedakarlık” olduğunu anlayan ilk arketipin Ganesha olduğunu söyler.

Ganesha’nın doğum günü için sunduğu en önemli hediye, insanların karmasını üstlenmesi ve yeni bir kaderi deneyimleyebilmeleri için kendini feda etmesidir. Özel Ganesha kil heykelleri yapılarak enerjilenir.

50 GÜNLÜK BOLLUK BEREKET TOPLU ÇALIŞMASI
(5 Ağustos – 23 Eylül 2022)

Herkese merhabalar… Bir çoğunuzun bildiği gibi bu yıl içinde herkese açık ve ücretsiz olarak, “9 Günlük Akshaya Tritiya” ve “50 Günlük Bolluk Bereket Yolculuğu” adında iki farklı toplu çalışma yürüttük.

Bu çalışmalardan aldığımız geri dönüşler ışığında, 5 Ağustos – 23 Eylül arası yine 50 Günlük yeni bir “Bolluk Bereket Çalışması” yapmayı planlıyoruz. Bolluk bereket derken, bunu lütfen, maddi ve manevi tüm açılımlarıyla düşününüz.

Bu döneme denk düşen Krishna Doğum gününde (18 Ağustos) ve Ganesha Doğum gününde (31 Ağustos) Bolluk Bereket kapsamında, maddi getiriler haricinde aşk, ilişkileri geliştirme ve tüm engelleri kaldırarak yaptığımız işte en üstün zekaya kavuşma, hedeflerimize ulaşma konularına da odaklanacağız. Yine bu çalışmada, Shreem Brzee mantrasını farklı okuma tekniklerinin yanı sıra, 5 duyu ile hayal ederek niyet etme konusu üzerinde çok duracağız.

Vaikantu Ekadasi Maddi Bolluk ve Bereket Güç Zamanı

Vaikunta Ekadası nedir?

Vaikunta Ekadashi, Hindu takviminde Dhanu ayında meydana gelen Shukla Paksha Ekadashi olarak da anılır. Bu günde, Bolluk ve Bereket Arketipi Vişnu’nun cennetin iç kapılarını açtığı söylenir.

Ekadashi, her ay, biri Ay’ın aydınlık diğeri karanlık döneminin 11. Günü olmak üzere ayda iki kez yaşanır. Bu nedenle yılda 24 Ekadashi vardır. Bu gün, insan zihninde en yüksek ve en olumlu kozmik etkileri yaratır. Bu nedenle meditasyon, dua ve maneviyatla bağlantılı her şey daha yüksek bir öneme sahip olur. Vaikunta Ekadasi (Mukkoti Ekadasi) ise, yıl boyunca yaşanan Ekadasi günlerinin en önemlilerinden biridir.

Vaikunta Ekadasi Çalışmasının Faydaları:

Hanuman Jayanti 2022

SATÜRN VE HANUMAN

Lord Hanuman’ın arkasındaki gizem ve Satürn (Shani Dev) ile ilişkisi

İnsanlar vedik astroloji hakkında hiçbir şey bilmeseler bile ünlü Sade Sati yüzünden (Satürn’ün doğum haritası üzerindeki 7.5 yıllık etkisi) “Satürn (Shani)” dönemi hakkında illa ki bir şeyler duymuşlardır.

Satürn, korkularınızla yüzleşmenize yardımcı olur, konfor alanınızdan ve kafanızdaki şeylerin ille de sizin istediğiniz gibi olması gerektiği fikrinden ödün vermeye istekliyseniz de, yaşamda dev bir adım atmanıza yardımcı olur.

Her gezegen bizi kaynağımıza, benliğimize götürmek için haritamızdadır. Ancak bunu yapma biçimleri farklıdır. Örnek olarak Jüpiter, bunu size en yüksek bilgiyi öğreterek veya aktararak yapar. Satürn ise bunu çok çalışmanızı, disiplinli olmanızı ve korkularınızla yüzleşmenizi sağlayarak yapar. Bu yüzden Satürn’ü ele almanın en iyi yolu, Satürn’ün doğum haritamızda nerede olduğunun farkına varmak ve ona karşı olmaktansa onunla birlikte çalışmaktır.

KALA BHAİRAVA JAYANTHİ 2021 (20 - 27 KASIM 2021)​

Şimdiki anda her şeyi değiştirebilirsiniz! Düşüncelerinizi, eylemlerinizi ve duygularınızı kontrol altına alarak, yaşamınız için sorumluluk alır ve geçmiş deneyimlerden bağımsız olarak geleceğinizin yaratılmasına aktif olarak katılabilirsiniz. Buna “Zamanda Sıçramak” denir.

“Zaman kavramını hız veya titreşimle ilgili olarak anlamak bizim için çok önemlidir. Zamanın yönetici Arketipi olan Kala Bhairava bize bu bilgiyi verebilir.” – Dr. Pillai

Kala Bhairava’yı “Zamanın Arketipi” olarak düşünebilirsiniz. Zamanın gerçek doğasına dair sonsuz anlayışı nedeniyle, niyetlerinizin tezahürünü hızlandırır.

Kala Bhairava psikolojik ve kronolojik zamanın ve aynı zamanda “zamansızlığın” Arketipidir.
Kala Bhairava Shiva’nın sert ama uğurlu bir formudur. Kala Bhairava, insan bilincinin tüm olasılıklarının üstün anlayışını veren Shiva formudur.
Kala Bhairava zamanın akışını nasıl deneyimlediğinizi belirler.

NAVARATRİ 2021

Yılın en mucizeli günlerinde kozmik enerjiden tam fayda sağlamak için harika bir program hazırladık.

Her gün farklı bir Tanrıça Arketipi ile çalışarak 9 gün boyunca içimizdeki 9 ayrı dişil enerjiyi ve ilgili çakraları, kısaca Kundalini Enerjimizi uyandırıp harekete geçiriyoruz.

6 Ekim akşamı Ana Tanrıça Arketipi Durga Yeryüzüne iniyor. Kozmik anlamda müthiş bir yaratıcı enerji oluşacak. Biz de 6 Ekim 2021 akşamı ateş ritüeli ile bu özel dönemi karşılayacak, takip eden 9 gece boyunca puja ritüelleri ile birlikte kutlayacak ve 16 Ekim 2021 akşamı da büyük ateş ritüeli ile taçlandıracağız.

Sahip olmak istediğiniz her ne varsa, tezahür ettirme gücüne kavuşmak için yılda bir kez gelen bu fırsatı kaçırmayın!

Ganesha Chaturthi 2021

GANEŞA’NIN DOĞUM GÜNÜNDE KÖTÜ KARMANIZI KİL GANEŞALARA AKTARIN VE ERİTİN..

Kaderinizi Değiştirmek için Kil Ganesha Ritüelinden faydalanın.

“Ganesha karmayı temizler ve size artık rahat bir nefes alma şansı verir . Bu yüzden o, İlahi arketiplerin en önemlisi ve en ünlüsüdür. Bu, sayısız öğrencimin hayatında gözlemlediğim bir şeydir. Ganesha insanların acısını dindirir.” — Dr. Pillai

Dr. Pillai, herhangi bir karma değişikliğinin özünde “fedakarlık” olduğunu anlayan ilk arketipin Ganesha olduğunu söyler.

Ganesha’nın doğum günü için sunduğu en önemli hediye, insanların karmasını üstlenmesi ve yeni bir kaderi deneyimleyebilmeleri için kendini feda etmesidir. Özel Ganesha kil heykelleri yapılarak enerjilenir. Ardından, proksi teknolojisi aracılığıyla Kil Ganesha, denizde çözülmeye bırakılır ve çözülen kil heykeller sponsorunun karmasını suda dağıtır.

Vedik geleneğine göre, Ganesha en inatçı karmayı dahi kendi heykel formunda emecek, enerji çalışması ile aktive olacak ve kendi doğum gününde, Kişisel Ganesha heykelleriniz, denize götürülerek suda çözülmeye bırakılacaktır. Bu ritüel, Ganesha’nın karmanızı kendi bedenine alması ve ardından sizin için o bedeni feda etmesine eşdeğer kabul edilir.

Hedeflenen:
* En inatçı karmalarınızı çözmeniz
* Büyük bir atılım yaşamanız
* Yeni bir kadere başlangıç yapmanızdır.

Kil Ganeshalar özel sipariş üstüne kişiye özel hazırlanmakta, her niyetle ilgili karma temizliği için ayrı bir Kil Ganeşa kullanılmaktadır.

Krishna Jayanti 2021

Krishna, 5000 yıl önce bu Dünyayı terk ederken Karanlık Çağın başlayacağını biliyordu ve Kali Yuga’nın ıstıraplarından korunmak için insanlığa farklı mantraları miras bıraktı.

Krishna, Vishnu Arketipinin enkarnasyonu olduğu için öncelikle Dünyevi getirilerle ilgilidir.

Peki Krishna enerjisi ne yapar? İlk olarak, size maddi refah getirecektir, çünkü o maddi prensiptir, aksi halde maneviyat istenildiği düzeyde olamayacaktır. Günlük para problemleriyle mücadele eden insanlarla felsefe, evrim, aydınlanma, ışık beden vb. hakkında rahatlıkla konuşamazsınız. Yani, Krishna öncelikle paranın sizde olduğundan emin olacaktır. Bu nasıl olacaktır? Onunla bağlantı kurduğunuzda, onun sizin aracılığınızla gerçekleştireceği mucizelerle olacaktır.

Krishna aynı zamanda “Leela” dediğimiz “İlahi Aşkın Dansını” temsil eder. Bu haliyle yaşam coşkumuzu arttırır. Ve elbette Radha’dan ayrı düşünülemeyeceği için Radha Krishna ikilisi sonsuz aşkın ve uyumlu ilişkilerin de temsilcisidir.

Arketiplerin doğum günleri, enerjilerinin Dünya düzleminde en yoğun olduğu zamanlardır. Krishna’nın Doğum günü (Krishna Jayanthi) bu yıl 30 Ağustos 2021 Pazartesi gününe denk gelmektedir. Biz de 24 saatlik bu zaman penceresini kapsayan biçimde Krishna ile ilgili farklı bilgileri ve mantralarını paylaşacağımız, akşamında da 3 saatlik Özel Radha Krishna Ateş Ritüeli yapacağımız 3 günlük bir program hazırladık. Bu programa

1. Maddi getirilerini arttırmak
2. Aşk hayatını ve ilişkilerini düzene koymak
3. Yaşam coşkusunu arttırmak

hayagriva Jayanti 2021

22 Ağustos 2021 Pazar günü, 3 anahtar güç zamanının örtüşmesine tanık olacaktır – Dolunay, Dhanistha Yıldızı ve Hayagriva’nın Doğum Günü.

Bu üçlü kesişme, o günü bolluk ve bereketle ilgili mucizelere ulaşmak adına 2021’in en güçlü günlerinden biri yapacaktır.

Dolunay, Vedik Öğretisine göre bolluk bereket ve zenginlik enerjileri açısından her ayın en güçlü zaman dilimidir.

Dhanishtha yıldızı, Vedik Astrolojinin yirmi üçüncü Nakshatra’sıdır ve ‘En zengin ve en faydalı’ anlamını taşır. Dhanishtha yıldızı, bir kişiyi zenginlik, mal mülk, şöhret ve statü ile kutsama yeteneğine sahiptir.

Hayagriva Arketipi ise zeka ve bilginin somutlaşmış halidir. Hayagriva’nın mitolojideki Kutsal Vedaları geri alma hikayesi, ilahi olan tarafından yönlendirilen saf bilginin, karanlık güçler üzerindeki zaferini temsil eder. 22 Ağustos 2021, Hayagriva’nın doğum günü kabul edilir ve Dünya üzerindeki etkisinin çok güçlü olduğuna inanılır.

Grup sinerjisinden faydalanmak ve canlı olarak kutsal mantralara ve Ateşin İlahi Gücüne eşlik etmek için 22 Ağustos 2021 Pazar akşamı saat 21:00 – 23:30 arası Miujizabyleyla YouTube kanalımıza davetlisiniz.

Ateş ritüelimiz herkese açık ve ücretsizdir.
Lütfen MiujizabyLeyla YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayınız.

aadi amavasya 2021

“Düşüncelerinizin çoğu atalarınızdan gelir ve atalarınızla olan bağınızı onurlandırarak düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Atalarınızla olan ilişkinize odaklanarak hayatınızın her yönünü geliştirebilirsiniz. Bunu çok başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz yılda yalnızca birkaç zaman penceresi vardır ve bunlardan biri de Aadi Amavasya’dır.”
– Dr. Pillai

Dr. Pillai, atalarımızın etkisinin çok derin olduğunu ve düşüncelerimizin çoğunun atalarımızdan geldiğini, bu nedenle de kaderimizi kontrol ettiğini söylüyor. Ayrıca, ailevi karmalar, mutluluğumuz ve refahımız için büyük engeller haline gelebilir. Kadim Kutsal Yazılar, atalarımızın ruhları için gerekli olan Tarpanam’ın (atalara ait sunuların) onları mutlu edebileceğini ve yaşamımızda önemli bir gelişme için bizi kutsamaları adına ruhlarına ferahlık getirebileceğini ifade eder.

Aadi Amavasya’da (Yeni Ay Günü) kutsal yazılara göre Tarpanam yapmak, bu ritüeli bağlılık ve sevgiyle gözlemleyenlere muazzam değerler, iyi şans, ata kutsamaları verebilir. Bu yıl, o günün kozmik enerjisiyle desteklenen ve 30 yılda bir rastlanan gezegensel uyum, atalarımızın en büyük destekçilerimiz olmasına ve sağlık, finansal ve ilişki sorunlarını çözmek için yaşantımıza her türlü nimeti çekmede yardımcı olabilir.
Aadi Amavasya gününde Güneş ve Ayın (Baba ve Anne tarafımızı temsil ederler) olağanüstü enerjilerine erişebilirsiniz. Merkür’ün Yengeç burcunda olacağı bu günde, Satürn ile de özel bir açı gerçekleşecektir. Satürn Oğlak Burcundayken 30 yılda bir gerçekleşen bu açı, kötü ata karmasını temizlemeye de destek olmaktadır.

Aynı zamanda bu günde Ay da uğurlu sayılan Pushya takım yıldızında yer alarak, bolluk ve bereketi desteklemektedir.

guri purnima

Guru Dolunayı sürecine girmiş bulunuyoruz.
Her yıl sadece bir kez yaşanan bu dolunayda, tüm Guru ve Siddhaların insanlığa yardım etmek için Dünya boyutuna indiklerine ve bu Dolunay döneminde yapılan çalışmaların, edilen duaların her zamankinden 1000 kat daha güçlü olduğuna inanılır.
Guru Purnima çalışmaları sizi hem maddi hem de ruhani açıdan kutsar.
Bu süreçte meditasyon olarak yapabilecekleriniz :
1. Duş alın, temiz giysiler giyin, temiz bir odada yüzünüz Doğuya dönük oturun.
2. Bir mum ve varsa bir tütsü yakın.
3. Tüm dikkatinizi sizi spiritüel yönden yükseltmeye çalışan öğretmenlerinize ve gurunuza teşekkür etmeye odaklayın. Bu kişi yaşayan bir kişi olabileceği gibi, ruhani öğretmenleriniz veya çalışma yapıp fayda sağladığınız arketiplerden biri de olabilir. Bu dönemde hedeflenen doğrudan niyet etmek değil, niyetlerimizin gerçekleşmesi için Gurumuzla bağlantıya geçmektir.
4. 108 kez Guru Mantrasını okuyun.

Guru Brahma Guru Vishnu Guru Devo Maheshwaraha
Guru Sakshat Param Brahma Tasmai Sri Gurave Namaha

Mantra Linkini bioda bulabilirsiniz.

Bu çalışmayı bu Dolunay süresince istediğiniz kadar çok yapabilirsiniz.
Miujiza Akademi öğrencileri aynı zamanda ateş ritüeli de yapabilirler.

5. Her zamanki gibi ihtiyaç sahibi kişilere imkanlarınız ölçüsünde yardımda bulunun.

maha shivaratri 2021

Mahashivratri, Hindistan’ın kutsal festival gecelerinin en büyük ve en önemlilerinden biridir. Bu – yılın en karanlık gecesi – Yogik geleneğin doğduğu, Adi Guru veya İlk Guru olarak kabul edilen Shiva’nın Gecesi olarak kabul edilir. Bu geceki gezegen konumları, insan sisteminde güçlü bir doğal enerji dalgalanması olacak şekildedir. Gece boyunca dikey bir pozisyonda uyanık kalmak ve enerjilerin farkında olmak, kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığı için son derece faydalıdır.

Mahashivratri, refahımız için doğanın güçlerinden yararlanmamız adına bize eşsiz bir fırsat sunar. Biyologlar, bir hayvanın evrim sürecindeki en büyük adımlardan birinin, yataydan dikey omurgaya geçişi olduğunu belirtirler. Ancak bu adımdan sonra zekanın çiçeklenmesi gerçekleşmiştir. Bu nedenle, bu doğal enerji artışını Mahashivratri’nin gece boyu süren festivalinde doğru mantralar ve meditasyonlarla güçlendirerek, İlahi Olan’a bir adım daha yaklaşabiliriz.
Bir kişinin hayatında meditasyon çalışmaları olmasa bile bu gecede enerji yükselmesi gerçekleşir. Ama özellikle vücudu dik pozisyonda tutmak – ya da başka bir deyişle bu gece uyumamak – çok önemlidir.
Mahashivratri, manevi yolda olan insanlar için ve ayrıca iş ile aile ilişkileri için de çok önemlidir. Yoga geleneğinde, Shiva’yı bir tanrı olarak değil, ilk guru veya Adi Guru olarak görüyoruz – yani Yoga bilimini başlatan kişi. “Shiva” kelimesi “olmayan” anlamına gelir. Kendinizi, bu gece yapacağınız meditasyonlarla, kendiniz olmayacağınız bir durumda tutabilir ve Shiva’nın olmasına izin verirseniz, hayata yeni bir vizyonla bakma ve artık hizmet etmeyen şeyleri yıkıp, hizmet edecekleri yapmaya başlama olasılığınız güçlüdür.

Biz de 11 Mart 2021 Perşembe gecesi YouTube kanalımızda akşam saat 19:00’dan sabah saat 07:00ye kadar 12 saat herkese açık bir canlı yayın yapacağız.

Geçen sene katılanlar bilirler.. Harika zaman geçirmiştik. Bu arada o tarihe kadar tüm Shiva ürünlerimizi indirime alıyoruz. Siz de bir Shiva tılsımı edinin; o gecede Shiva tılsımınızı enerjileyin ve tüm yıl etkilerini hissedin.

thai poosam 2021

Herkese Mutlu bir Thai Poosam Günü diliyoruz.

Thai Poosam, Tamil aylardan Thai ayında, dolunay esnasında kutlanan çok özel bir gündür.
Bu gün, her yıl Ocak ya da Şubat ayına denk düşer. Dolunayın “Pushya” yıldızına denk gelmesi nedeniyle Poosam adı verilir.

Pushya Yıldızı ya da Poosam, bütün takım yıldızları içinde spiritüel açıdan en uğurlu kabul edilen yıldızdır.

Thai Poosamda Muruga Arketipine ilahi silahı olan Vel’in verilmesi kutlanır.
Muruga, bu silah ile insanlığın düşmanı olan iç ve dış güçlere savaş açarak yenmiştir.

Arketipler, bilinçdışı kollektifte yaşayan psikolojik kalıplardır. Mitoterapi, insanların tutumları ve mizaçlarının “tanrılar” ya da “arketipler” olarak temsil edildiği saf psikolojidir. Kolektif bilinçdışına aittir.

Muruga ve silahı Vel Tılsımı ile uyumlanmak, onbinlerce yıldır insanlığın sahip olduğu, iç/dış düşmanları yenmek ve olumsuz düşünce kalıplarını kırmakla ilgili gücümüzü aktive etmekle ilgilidir.

Evren, insanlığın kolektif bilinçdışının ürünüdür. İnsan düşündükçe üretmiştir. Ürettiklerinin kahramanı ya da kurbanı olmuştur. Düşüncelerimizin gücünü gerçek anlamda bir bilebilseydik, bilinçli düşünmek için elimizden gelenin fazlasını yapardık. Zihnimizi kontrol edemiyorsak, kolektif bilinçdışı ile uyumlanarak ondan destek almamız en doğru yoldur..
İnsani aklımızın ilahi akıldan destek almasının yolu, mitoterapi, arketipler ve semboller çalışmasıyla mümkündür.

tüm etkinliklerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki abonelik formunu lütfen doldurunuz.