Etkinlikler

etkinlikler

Devam Eden Etkinlikler

50 Günlük Bolluk bereket çalışması

2022 yılının son Bolluk Bereket Toplu Çalışması için kayıtları almaya başladık.

26 Eylül’de başlayıp 14 Kasım’da tamamlanacak olan 50 günlük whatsapp yolculuğumuzda :

1. 9 günlük Navratri kutlaması
2. Diwali (Işıklar Festivali)
3. Skanda Shasti (Muruga’nın Güç Zamanı)
Ve
4.”İmkansızı Yok Eden” Mantra Çalışması

Yer alacaktır.

Canlı yayında Puja ve Ateş ritüellerinin de yer alacağı 50 günlük spiritüel yolculuğumuz whatsapp üzerinden yürütülecektir.

Not : Bu çalışmadan sonra Mart 2023 tarihine kadar yeni bir toplu çalışma gerçekleştirilmeyecektir.

Geçmiş Etkinlikler 

MAHALAYA PAKSHA 2022

Mahalaya Paksha, Mahalaya Ayının Dolunayını (10 Eylül) takiben başlayan, Yeni ay evresinde son bulan 2 HAFTALIK (11 Eylül – 25 Eylül) bir süredir.

Mahalaya Paksha dönemi ve Mahalaya Amavasya günü, atalarımızın yaşadığımız boyutu ziyaret ettikleri ve biz torunlarından şükran ve destek beklediklerine inanılan bir zaman dilimidir.

Var olmamızı onlara borçluyuz. En zor şartlarda dahi hayatta kalmak ve soylarını devam ettirmek için verdikleri mücadeleler olmasa, bugün hayatta olmazdık.

Bu gerçeği dikkate alarak, Tarpanam Ritüellerine Şükran duygularımızı kattığımız ölçüde bu çalışmadan fayda sağlarız.

GANESHA CHATHURTHİ 2022

31 AĞUSTOS 2022 GANEŞA’NIN DOĞUM GÜNÜNDE KÖTÜ KARMANIZI KİL GANEŞALARA AKTARIN VE ERİTİN..

Kaderinizi Değiştirmek için Kil Ganesha Ritüelinden faydalanın.

“Ganesha karmayı temizler ve size artık rahat bir nefes alma şansı verir . Bu yüzden o, İlahi arketiplerin en önemlisi ve en ünlüsüdür. Bu, sayısız öğrencimin hayatında gözlemlediğim bir şeydir. Ganesha insanların acısını dindirir.” — Dr. Pillai

Dr. Pillai, herhangi bir karma değişikliğinin özünde “fedakarlık” olduğunu anlayan ilk arketipin Ganesha olduğunu söyler.

Ganesha’nın doğum günü için sunduğu en önemli hediye, insanların karmasını üstlenmesi ve yeni bir kaderi deneyimleyebilmeleri için kendini feda etmesidir. Özel Ganesha kil heykelleri yapılarak enerjilenir.

50 GÜNLÜK BOLLUK BEREKET TOPLU ÇALIŞMASI
(5 Ağustos – 23 Eylül 2022)

Herkese merhabalar… Bir çoğunuzun bildiği gibi bu yıl içinde herkese açık ve ücretsiz olarak, “9 Günlük Akshaya Tritiya” ve “50 Günlük Bolluk Bereket Yolculuğu” adında iki farklı toplu çalışma yürüttük.

Bu çalışmalardan aldığımız geri dönüşler ışığında, 5 Ağustos – 23 Eylül arası yine 50 Günlük yeni bir “Bolluk Bereket Çalışması” yapmayı planlıyoruz. Bolluk bereket derken, bunu lütfen, maddi ve manevi tüm açılımlarıyla düşününüz.

Bu döneme denk düşen Krishna Doğum gününde (18 Ağustos) ve Ganesha Doğum gününde (31 Ağustos) Bolluk Bereket kapsamında, maddi getiriler haricinde aşk, ilişkileri geliştirme ve tüm engelleri kaldırarak yaptığımız işte en üstün zekaya kavuşma, hedeflerimize ulaşma konularına da odaklanacağız. Yine bu çalışmada, Shreem Brzee mantrasını farklı okuma tekniklerinin yanı sıra, 5 duyu ile hayal ederek niyet etme konusu üzerinde çok duracağız.

Vaikantu Ekadasi Maddi Bolluk ve Bereket Güç Zamanı

Vaikunta Ekadası nedir?

Vaikunta Ekadashi, Hindu takviminde Dhanu ayında meydana gelen Shukla Paksha Ekadashi olarak da anılır. Bu günde, Bolluk ve Bereket Arketipi Vişnu’nun cennetin iç kapılarını açtığı söylenir.

Ekadashi, her ay, biri Ay’ın aydınlık diğeri karanlık döneminin 11. Günü olmak üzere ayda iki kez yaşanır. Bu nedenle yılda 24 Ekadashi vardır. Bu gün, insan zihninde en yüksek ve en olumlu kozmik etkileri yaratır. Bu nedenle meditasyon, dua ve maneviyatla bağlantılı her şey daha yüksek bir öneme sahip olur. Vaikunta Ekadasi (Mukkoti Ekadasi) ise, yıl boyunca yaşanan Ekadasi günlerinin en önemlilerinden biridir.

Vaikunta Ekadasi Çalışmasının Faydaları:

Hanuman Jayanti 2022

SATÜRN VE HANUMAN

Lord Hanuman’ın arkasındaki gizem ve Satürn (Shani Dev) ile ilişkisi

İnsanlar vedik astroloji hakkında hiçbir şey bilmeseler bile ünlü Sade Sati yüzünden (Satürn’ün doğum haritası üzerindeki 7.5 yıllık etkisi) “Satürn (Shani)” dönemi hakkında illa ki bir şeyler duymuşlardır.

Satürn, korkularınızla yüzleşmenize yardımcı olur, konfor alanınızdan ve kafanızdaki şeylerin ille de sizin istediğiniz gibi olması gerektiği fikrinden ödün vermeye istekliyseniz de, yaşamda dev bir adım atmanıza yardımcı olur.

Her gezegen bizi kaynağımıza, benliğimize götürmek için haritamızdadır. Ancak bunu yapma biçimleri farklıdır. Örnek olarak Jüpiter, bunu size en yüksek bilgiyi öğreterek veya aktararak yapar. Satürn ise bunu çok çalışmanızı, disiplinli olmanızı ve korkularınızla yüzleşmenizi sağlayarak yapar. Bu yüzden Satürn’ü ele almanın en iyi yolu, Satürn’ün doğum haritamızda nerede olduğunun farkına varmak ve ona karşı olmaktansa onunla birlikte çalışmaktır.

KALA BHAİRAVA JAYANTHİ 2021 (20 - 27 KASIM 2021)​

Şimdiki anda her şeyi değiştirebilirsiniz! Düşüncelerinizi, eylemlerinizi ve duygularınızı kontrol altına alarak, yaşamınız için sorumluluk alır ve geçmiş deneyimlerden bağımsız olarak geleceğinizin yaratılmasına aktif olarak katılabilirsiniz. Buna “Zamanda Sıçramak” denir.

“Zaman kavramını hız veya titreşimle ilgili olarak anlamak bizim için çok önemlidir. Zamanın yönetici Arketipi olan Kala Bhairava bize bu bilgiyi verebilir.” – Dr. Pillai

Kala Bhairava’yı “Zamanın Arketipi” olarak düşünebilirsiniz. Zamanın gerçek doğasına dair sonsuz anlayışı nedeniyle, niyetlerinizin tezahürünü hızlandırır.

Kala Bhairava psikolojik ve kronolojik zamanın ve aynı zamanda “zamansızlığın” Arketipidir.
Kala Bhairava Shiva’nın sert ama uğurlu bir formudur. Kala Bhairava, insan bilincinin tüm olasılıklarının üstün anlayışını veren Shiva formudur.
Kala Bhairava zamanın akışını nasıl deneyimlediğinizi belirler.

NAVARATRİ 2021

Yılın en mucizeli günlerinde kozmik enerjiden tam fayda sağlamak için harika bir program hazırladık.

Her gün farklı bir Tanrıça Arketipi ile çalışarak 9 gün boyunca içimizdeki 9 ayrı dişil enerjiyi ve ilgili çakraları, kısaca Kundalini Enerjimizi uyandırıp harekete geçiriyoruz.

6 Ekim akşamı Ana Tanrıça Arketipi Durga Yeryüzüne iniyor. Kozmik anlamda müthiş bir yaratıcı enerji oluşacak. Biz de 6 Ekim 2021 akşamı ateş ritüeli ile bu özel dönemi karşılayacak, takip eden 9 gece boyunca puja ritüelleri ile birlikte kutlayacak ve 16 Ekim 2021 akşamı da büyük ateş ritüeli ile taçlandıracağız.

Sahip olmak istediğiniz her ne varsa, tezahür ettirme gücüne kavuşmak için yılda bir kez gelen bu fırsatı kaçırmayın!

Ganesha Chaturthi 2021

GANEŞA’NIN DOĞUM GÜNÜNDE KÖTÜ KARMANIZI KİL GANEŞALARA AKTARIN VE ERİTİN..

Kaderinizi Değiştirmek için Kil Ganesha Ritüelinden faydalanın.

“Ganesha karmayı temizler ve size artık rahat bir nefes alma şansı verir . Bu yüzden o, İlahi arketiplerin en önemlisi ve en ünlüsüdür. Bu, sayısız öğrencimin hayatında gözlemlediğim bir şeydir. Ganesha insanların acısını dindirir.” — Dr. Pillai

Dr. Pillai, herhangi bir karma değişikliğinin özünde “fedakarlık” olduğunu anlayan ilk arketipin Ganesha olduğunu söyler.

Ganesha’nın doğum günü için sunduğu en önemli hediye, insanların karmasını üstlenmesi ve yeni bir kaderi deneyimleyebilmeleri için kendini feda etmesidir. Özel Ganesha kil heykelleri yapılarak enerjilenir. Ardından, proksi teknolojisi aracılığıyla Kil Ganesha, denizde çözülmeye bırakılır ve çözülen kil heykeller sponsorunun karmasını suda dağıtır.

Vedik geleneğine göre, Ganesha en inatçı karmayı dahi kendi heykel formunda emecek, enerji çalışması ile aktive olacak ve kendi doğum gününde, Kişisel Ganesha heykelleriniz, denize götürülerek suda çözülmeye bırakılacaktır. Bu ritüel, Ganesha’nın karmanızı kendi bedenine alması ve ardından sizin için o bedeni feda etmesine eşdeğer kabul edilir.

Hedeflenen:
* En inatçı karmalarınızı çözmeniz
* Büyük bir atılım yaşamanız
* Yeni bir kadere başlangıç yapmanızdır.

Kil Ganeshalar özel sipariş üstüne kişiye özel hazırlanmakta, her niyetle ilgili karma temizliği için ayrı bir Kil Ganeşa kullanılmaktadır.

Krishna Jayanti 2021

Krishna, 5000 yıl önce bu Dünyayı terk ederken Karanlık Çağın başlayacağını biliyordu ve Kali Yuga’nın ıstıraplarından korunmak için insanlığa farklı mantraları miras bıraktı.

Krishna, Vishnu Arketipinin enkarnasyonu olduğu için öncelikle Dünyevi getirilerle ilgilidir.

Peki Krishna enerjisi ne yapar? İlk olarak, size maddi refah getirecektir, çünkü o maddi prensiptir, aksi halde maneviyat istenildiği düzeyde olamayacaktır. Günlük para problemleriyle mücadele eden insanlarla felsefe, evrim, aydınlanma, ışık beden vb. hakkında rahatlıkla konuşamazsınız. Yani, Krishna öncelikle paranın sizde olduğundan emin olacaktır. Bu nasıl olacaktır? Onunla bağlantı kurduğunuzda, onun sizin aracılığınızla gerçekleştireceği mucizelerle olacaktır.

Krishna aynı zamanda “Leela” dediğimiz “İlahi Aşkın Dansını” temsil eder. Bu haliyle yaşam coşkumuzu arttırır. Ve elbette Radha’dan ayrı düşünülemeyeceği için Radha Krishna ikilisi sonsuz aşkın ve uyumlu ilişkilerin de temsilcisidir.

Arketiplerin doğum günleri, enerjilerinin Dünya düzleminde en yoğun olduğu zamanlardır. Krishna’nın Doğum günü (Krishna Jayanthi) bu yıl 30 Ağustos 2021 Pazartesi gününe denk gelmektedir. Biz de 24 saatlik bu zaman penceresini kapsayan biçimde Krishna ile ilgili farklı bilgileri ve mantralarını paylaşacağımız, akşamında da 3 saatlik Özel Radha Krishna Ateş Ritüeli yapacağımız 3 günlük bir program hazırladık. Bu programa

1. Maddi getirilerini arttırmak
2. Aşk hayatını ve ilişkilerini düzene koymak
3. Yaşam coşkusunu arttırmak

hayagriva Jayanti 2021

22 Ağustos 2021 Pazar günü, 3 anahtar güç zamanının örtüşmesine tanık olacaktır – Dolunay, Dhanistha Yıldızı ve Hayagriva’nın Doğum Günü.

Bu üçlü kesişme, o günü bolluk ve bereketle ilgili mucizelere ulaşmak adına 2021’in en güçlü günlerinden biri yapacaktır.

Dolunay, Vedik Öğretisine göre bolluk bereket ve zenginlik enerjileri açısından her ayın en güçlü zaman dilimidir.

Dhanishtha yıldızı, Vedik Astrolojinin yirmi üçüncü Nakshatra’sıdır ve ‘En zengin ve en faydalı’ anlamını taşır. Dhanishtha yıldızı, bir kişiyi zenginlik, mal mülk, şöhret ve statü ile kutsama yeteneğine sahiptir.

Hayagriva Arketipi ise zeka ve bilginin somutlaşmış halidir. Hayagriva’nın mitolojideki Kutsal Vedaları geri alma hikayesi, ilahi olan tarafından yönlendirilen saf bilginin, karanlık güçler üzerindeki zaferini temsil eder. 22 Ağustos 2021, Hayagriva’nın doğum günü kabul edilir ve Dünya üzerindeki etkisinin çok güçlü olduğuna inanılır.

Grup sinerjisinden faydalanmak ve canlı olarak kutsal mantralara ve Ateşin İlahi Gücüne eşlik etmek için 22 Ağustos 2021 Pazar akşamı saat 21:00 – 23:30 arası Miujizabyleyla YouTube kanalımıza davetlisiniz.

Ateş ritüelimiz herkese açık ve ücretsizdir.
Lütfen MiujizabyLeyla YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayınız.

aadi amavasya 2021

“Düşüncelerinizin çoğu atalarınızdan gelir ve atalarınızla olan bağınızı onurlandırarak düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Atalarınızla olan ilişkinize odaklanarak hayatınızın her yönünü geliştirebilirsiniz. Bunu çok başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz yılda yalnızca birkaç zaman penceresi vardır ve bunlardan biri de Aadi Amavasya’dır.”
– Dr. Pillai

Dr. Pillai, atalarımızın etkisinin çok derin olduğunu ve düşüncelerimizin çoğunun atalarımızdan geldiğini, bu nedenle de kaderimizi kontrol ettiğini söylüyor. Ayrıca, ailevi karmalar, mutluluğumuz ve refahımız için büyük engeller haline gelebilir. Kadim Kutsal Yazılar, atalarımızın ruhları için gerekli olan Tarpanam’ın (atalara ait sunuların) onları mutlu edebileceğini ve yaşamımızda önemli bir gelişme için bizi kutsamaları adına ruhlarına ferahlık getirebileceğini ifade eder.

Aadi Amavasya’da (Yeni Ay Günü) kutsal yazılara göre Tarpanam yapmak, bu ritüeli bağlılık ve sevgiyle gözlemleyenlere muazzam değerler, iyi şans, ata kutsamaları verebilir. Bu yıl, o günün kozmik enerjisiyle desteklenen ve 30 yılda bir rastlanan gezegensel uyum, atalarımızın en büyük destekçilerimiz olmasına ve sağlık, finansal ve ilişki sorunlarını çözmek için yaşantımıza her türlü nimeti çekmede yardımcı olabilir.
Aadi Amavasya gününde Güneş ve Ayın (Baba ve Anne tarafımızı temsil ederler) olağanüstü enerjilerine erişebilirsiniz. Merkür’ün Yengeç burcunda olacağı bu günde, Satürn ile de özel bir açı gerçekleşecektir. Satürn Oğlak Burcundayken 30 yılda bir gerçekleşen bu açı, kötü ata karmasını temizlemeye de destek olmaktadır.

Aynı zamanda bu günde Ay da uğurlu sayılan Pushya takım yıldızında yer alarak, bolluk ve bereketi desteklemektedir.

guri purnima

Guru Dolunayı sürecine girmiş bulunuyoruz.
Her yıl sadece bir kez yaşanan bu dolunayda, tüm Guru ve Siddhaların insanlığa yardım etmek için Dünya boyutuna indiklerine ve bu Dolunay döneminde yapılan çalışmaların, edilen duaların her zamankinden 1000 kat daha güçlü olduğuna inanılır.
Guru Purnima çalışmaları sizi hem maddi hem de ruhani açıdan kutsar.
Bu süreçte meditasyon olarak yapabilecekleriniz :
1. Duş alın, temiz giysiler giyin, temiz bir odada yüzünüz Doğuya dönük oturun.
2. Bir mum ve varsa bir tütsü yakın.
3. Tüm dikkatinizi sizi spiritüel yönden yükseltmeye çalışan öğretmenlerinize ve gurunuza teşekkür etmeye odaklayın. Bu kişi yaşayan bir kişi olabileceği gibi, ruhani öğretmenleriniz veya çalışma yapıp fayda sağladığınız arketiplerden biri de olabilir. Bu dönemde hedeflenen doğrudan niyet etmek değil, niyetlerimizin gerçekleşmesi için Gurumuzla bağlantıya geçmektir.
4. 108 kez Guru Mantrasını okuyun.

Guru Brahma Guru Vishnu Guru Devo Maheshwaraha
Guru Sakshat Param Brahma Tasmai Sri Gurave Namaha

Mantra Linkini bioda bulabilirsiniz.

Bu çalışmayı bu Dolunay süresince istediğiniz kadar çok yapabilirsiniz.
Miujiza Akademi öğrencileri aynı zamanda ateş ritüeli de yapabilirler.

5. Her zamanki gibi ihtiyaç sahibi kişilere imkanlarınız ölçüsünde yardımda bulunun.

maha shivaratri 2021

Mahashivratri, Hindistan’ın kutsal festival gecelerinin en büyük ve en önemlilerinden biridir. Bu – yılın en karanlık gecesi – Yogik geleneğin doğduğu, Adi Guru veya İlk Guru olarak kabul edilen Shiva’nın Gecesi olarak kabul edilir. Bu geceki gezegen konumları, insan sisteminde güçlü bir doğal enerji dalgalanması olacak şekildedir. Gece boyunca dikey bir pozisyonda uyanık kalmak ve enerjilerin farkında olmak, kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığı için son derece faydalıdır.

Mahashivratri, refahımız için doğanın güçlerinden yararlanmamız adına bize eşsiz bir fırsat sunar. Biyologlar, bir hayvanın evrim sürecindeki en büyük adımlardan birinin, yataydan dikey omurgaya geçişi olduğunu belirtirler. Ancak bu adımdan sonra zekanın çiçeklenmesi gerçekleşmiştir. Bu nedenle, bu doğal enerji artışını Mahashivratri’nin gece boyu süren festivalinde doğru mantralar ve meditasyonlarla güçlendirerek, İlahi Olan’a bir adım daha yaklaşabiliriz.
Bir kişinin hayatında meditasyon çalışmaları olmasa bile bu gecede enerji yükselmesi gerçekleşir. Ama özellikle vücudu dik pozisyonda tutmak – ya da başka bir deyişle bu gece uyumamak – çok önemlidir.
Mahashivratri, manevi yolda olan insanlar için ve ayrıca iş ile aile ilişkileri için de çok önemlidir. Yoga geleneğinde, Shiva’yı bir tanrı olarak değil, ilk guru veya Adi Guru olarak görüyoruz – yani Yoga bilimini başlatan kişi. “Shiva” kelimesi “olmayan” anlamına gelir. Kendinizi, bu gece yapacağınız meditasyonlarla, kendiniz olmayacağınız bir durumda tutabilir ve Shiva’nın olmasına izin verirseniz, hayata yeni bir vizyonla bakma ve artık hizmet etmeyen şeyleri yıkıp, hizmet edecekleri yapmaya başlama olasılığınız güçlüdür.

Biz de 11 Mart 2021 Perşembe gecesi YouTube kanalımızda akşam saat 19:00’dan sabah saat 07:00ye kadar 12 saat herkese açık bir canlı yayın yapacağız.

Geçen sene katılanlar bilirler.. Harika zaman geçirmiştik. Bu arada o tarihe kadar tüm Shiva ürünlerimizi indirime alıyoruz. Siz de bir Shiva tılsımı edinin; o gecede Shiva tılsımınızı enerjileyin ve tüm yıl etkilerini hissedin.

thai poosam 2021

Herkese Mutlu bir Thai Poosam Günü diliyoruz.

Thai Poosam, Tamil aylardan Thai ayında, dolunay esnasında kutlanan çok özel bir gündür.
Bu gün, her yıl Ocak ya da Şubat ayına denk düşer. Dolunayın “Pushya” yıldızına denk gelmesi nedeniyle Poosam adı verilir.

Pushya Yıldızı ya da Poosam, bütün takım yıldızları içinde spiritüel açıdan en uğurlu kabul edilen yıldızdır.

Thai Poosamda Muruga Arketipine ilahi silahı olan Vel’in verilmesi kutlanır.
Muruga, bu silah ile insanlığın düşmanı olan iç ve dış güçlere savaş açarak yenmiştir.

Arketipler, bilinçdışı kollektifte yaşayan psikolojik kalıplardır. Mitoterapi, insanların tutumları ve mizaçlarının “tanrılar” ya da “arketipler” olarak temsil edildiği saf psikolojidir. Kolektif bilinçdışına aittir.

Muruga ve silahı Vel Tılsımı ile uyumlanmak, onbinlerce yıldır insanlığın sahip olduğu, iç/dış düşmanları yenmek ve olumsuz düşünce kalıplarını kırmakla ilgili gücümüzü aktive etmekle ilgilidir.

Evren, insanlığın kolektif bilinçdışının ürünüdür. İnsan düşündükçe üretmiştir. Ürettiklerinin kahramanı ya da kurbanı olmuştur. Düşüncelerimizin gücünü gerçek anlamda bir bilebilseydik, bilinçli düşünmek için elimizden gelenin fazlasını yapardık. Zihnimizi kontrol edemiyorsak, kolektif bilinçdışı ile uyumlanarak ondan destek almamız en doğru yoldur..
İnsani aklımızın ilahi akıldan destek almasının yolu, mitoterapi, arketipler ve semboller çalışmasıyla mümkündür.

tüm etkinliklerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki abonelik formunu lütfen doldurunuz.