LORD MURUGA VE VEL TILSIMI

LORD MURUGA VE VEL TILSIMI

Lord Karthikeya olarak da bilinen Lord Muruga, Tamil Hindularının önemli bir arketipidir ve Güneydeki Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Andhra Pradesh ve Telangana eyaletlerinde yönelinir. Lord Muruga’ya adanmış birçok festival, Vaikasi Visakam, Soorasamharam, Panguni Uthiram, vb. dahil Tamil Nadu eyaletinde kutlanır. Vaikasi Visakam, Lord Muruga’nın doğum yıldönümüdür ve yönelenler tarafından büyük bir coşkuyla kutlanır. Muruga, Lord Shiva’nın üçüncü gözünden parlayan altı kıvılcımdan doğmuştur ve bu nedenle Skanda olarak da bilinir. 

Vaikasi Visakam Tarihi

Lord Muruga’nın Visakam nakshatrası’nın dolunay ile çakıştığı Vaikasi ayında Lord Shiva’dan enkarne olduğuna inanılıyor. Vaikasi Visakam tarihi Tamil takvimine göre hesaplanır ve Gregoryen takviminde Mayıs ve ya Haziran ayına denk gelir. 2022 yılında Vaikasi Visakam 12 Haziran Pazar günü gözlemlenecektir. Visakam nakshatra 12 Haziran 2022’de sabah 02:05’te başlayacak ve aynı gün 23:58’de sona erecektir.

Lord Muruga Hakkında

Hinduizm’de önemli bir arketip olan Lord Muruga, Lord Shiva ve Devi Parvati’nin küçük oğlu ve Lord Ganesha’nın kardeşidir. O, Lord Senthil, Kumaran, Subramanyam, Shanmugan, Karthikeya, Guhan Saravanapavan, Arumugan ve diğer birçok isimle bilinir. 

Tamil halkı için Muruga, birincil bir arketiptir ve onlar tarafından kutlanan ve ona adanan çok sayıda festival vardır. Lord Muruga’nın altı başı ve altı yüzü vardır (dolayısıyla altı yüz anlamına gelen Arumugam adı da bulunur), aynı anda tüm yönleri, Doğu, Batı, Kuzey, Güney, Cennet ve Patala’yı görmesini sağlar. Muruga’nın altı başı, altı niteliğini temsil eder: Jnana (bilgelik), Vairagya (bağımsızlık), Bala (güç), Keerti (şöhret), Shree (zenginlik) ve Aishwarya (ilahi güçler). Murugan’ın dünyayı güçlü iblis Soorapadam’dan kurtarmak için Lord Shiva’nın gücünden yaratıldığına inanılır.

Lord Muruga’nın Doğuşu

Vaikasi Visakam, iblis Soorapadam’ı öldürmek için Shiva’nın enerjisinden yaratılan Lord Muruga’nın doğumunu kutlayan bir festivaldir. Doğum hikayesi şu şekildedir:

Bir zamanlar, kardeşleriyle birlikte dünyayı yöneten ve masum insanlara acı veren Soorapadam adında bir iblis vardı. Devaları yendiğinde ve onları cennetteki evlerinden çıkardığında, devalar yardım için Shiva’ya başvurdu. Lord Shiva meditasyon yaptı ve üçüncü gözünden altı ateş kıvılcımı çıktı. Bu altı kıvılcım Agni (Ateş) ve Vayu (Hava) tarafından Ganj nehrine, Saravana göletine taşındı. Kıvılcımlar, gölette açan altı nilüfer üzerinde altı bebeğe dönüştü. Bebekler, Siva, Sambhuti, Priti, Sannati, Anasuya ve Ksama olarak bilinen altı Nakshatra veya altı Krithika tarafından emzirildi. Bebekler, Krithikas’ın oğlu anlamına gelen altı başlı Lord Karthikeya’yı oluşturmak için Devi Parvati tarafından birleştirildi.

Vaikasi Visakam Festivali’nin Önemi

Lord Muruga cesaret, zenginlik ve bilgelik arketipidir ve ona yönelmenin, kişinin hayatından üzüntü, olumsuzluk, keder ve diğer sıkıntılar şeklinde ortaya çıkan tüm kötü güçleri ortadan kaldırdığına inanılır. Vaikasi Visakam festivali, Lord Muruga’nın bir kişinin hayatındaki karanlık güçleri, Lord Muruga’nın iblis Soorapadam’ı yok ettiği gibi yok edeceğini gösterir.

Lord Muruga, büyük bilgi ve bilgeliğe sahip, çok güzel, çekici ve ilahi bir kişilik olarak tanımlanır. “Skanda Purana”, Lord Muruga’yı son derece entelektüel olarak tanımlar ve Lord Shiva’ya bile “Pranava Mantra”nın anlamını nasıl öğrettiğini anlatır. Yaşamı yiğitlik doludur ve aynı zamanda Devaların ordusuna da başkomutanlık etmiştir. Genel olarak o, çekicilik, zarafet, güç, bağlılık ve yardımseverliğin bir tezahürüdür.

Lord Muruga, Lord Shiva’nın üçüncü gözünden doğduğu ve Tanrıça tarafından bütünleştirildiği için Lord Shiva ve Devi Parvati’nin birleşik gücüdür. 

Lord Muruga ayrıca annesinden “Vel” adında çok güçlü ve özel bir silah almıştır. Vel tılsımı, kötülükleri yok eden ve insanı hayatın her türlü sıkıntısına karşı koruyan bir tılsımdır. 

Böylece Lord Muruga, yalnızca Lord Shiva’nın gücünü kazanmakla kalmaz, aynı zamanda Annesi Tanrıça Parvati’den özel silah ve güçleri de alarak, muazzam bir ilahi gücün biricik kaynağı olur.

Ruhani Savaşçı Arketip Muruga’nın Vel Tılsımı ile Nasıl Bağlantı Kurulur?

İblis, maddi ve manevi hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen tekrarlayan düşünce kalıpları biçimindeki iç düşmanlarınız olan karmayı temsil eder.

Muruga ile bağlantı kurmak, karmayı yok eder. Yoksulluk bilincine katkıda bulunan bilinçaltı ve ya bilinçli düşünce kalıplarınız varsa, Lord Muruga Meditasyonu onları yok edebilir, böylece onların yerine zenginlik bilincini yaratabilirsiniz.

Yalnızsanız, Muruga’nın zekası, yalnızlık bilincini yaratan ve sürdüren düşünceleri, inançları ve duyguları yok edebilir.

 

Muruga’nın Veli, Sizin 3. Gözünüzdür

“Vel, 3. Gözü açmak için kullanılan bir araçtır. Nitekim Vel’in kendisi, Muruga’nın tuttuğu mızrak, 3. Göz’dür. 3. Göz zekası en yüksek zekadır ve öğrenilmiş zeka değildir, yani bu büyük bir avantajdır.” – Dr. Pillai

Muruga, Nihai Karma Kaldırma Arketipi olan Shiva’nın 3. Gözünden doğmuştur. O, Shiva’nın Bilincinin Işığıdır. O, içsel şeytanları ve karmik engelleri yok eden ışıktır. Vel, Shiva’nın karısı Parvati’nin enerjisidir. Aynı zamanda 3. Gözümüzdür.

Muruga ile bağlantı kurmak, 3. gözünüzün ve beyninizin evrimini kolaylaştırır ve sizi Muruga’nın İlahi Zekasına bağlar.

Muruga’nın Zekasına Erişmenin 2 Yolu :

 • Muruga’nın çekirdek mantrasını 108 kez okuyun : Om Saravana Bhava
 • Bu mantrayı Vel’in kendisi olarak düşünebilirsiniz, karmik düşünce kalıplarınızı dilimler halinde keser ve sizi Engin Zeka’ya bağlar.
Karmayı Çözmek için Vel Meditasyonu Yapın

Yoksulluk bilincini, yalnızlık bilincini ve maddi, sosyal ve maddi ilerlemenin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırabilir. Ayrıca 3. Gözünüzü geliştirmenize yardımcı olur.

Bir Vel Tılsımınız varsa, size Tılsımla birlikte gelecek mektup ve videoda anlatıldığı biçimde Vel Ritüelini yapmak en güçlü yoldur.

Ancak henüz bir Vel Tılsımınız yoksa ya da Vel Tılsımı çalışmanıza ilave olarak bir destek çalışma yapmak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz.

 1. Gözlerinizi kapatın. Karşınızda Muruga’nın elinde bir Vel tutan halini hayal edin. Vel binlerce güneş kadar parlak ve aynı derecede güçlü görünmektedir. Parlak bir alev olarak gözünüzde canlandırın. Bunu birkaç dakika boyunca yapın.
 2. Şimdi Vel’i tüm omurganızda, alt kısmını kuyruk sokumunuzda ve tepesini kaşlarınızın arasına denk gelecek şekilde, beyninizin ortasındaki Üçüncü Gözünüzde olacak konumda hayal edin.
 3. Vel şimdi Üçüncü Gözünüzü yakıyor, onu negatif karmadan arındırıyor ve İlahi Zeka ve sezgiye yer açıyor.
 4. Bir dua edin: Üçüncü Gözümde parlak bir alev olarak yanan, karmamı ortadan kaldıran Vel’i asla unutmayacağım.
 5. Vel’e dua ederek tüm hastalık karmanızı ortadan kaldırmasını isteyin. Omurganız boyunca duran Vel’in görselleştirmesini sürdürmeyi unutmayın. Çok parlak olmalıdır.
 6. Muruga’nın tohum hece mantrasını birkaç kez tekrarlayın: Om Saravana Bhava. Bu mantra, içinizdeki şeytanları parçalayan Vel’in ses eşdeğeridir.
 7. Şimdi Vel’e yoksulluk bilincinizi ortadan kaldırması için komut verin ve ardından Vel Üçüncü Gözünüzde yanarken mantrayı birkaç kez tekrarlayın. Om Saravana Bhava.
 8. Son olarak, cehaletinizi ortadan kaldırması ve zihninizi İlahi Zeka ile değiştirmesi için önceki adımı uygun bir komutla tekrarlayın.
 9. Çalışmanız tamamlanınca, Muruga’ya teşekkür edin.


Mucizelerimiz bol daim ve hemen olsun.

Muruga ve Vel Enerjisini her daim üzerinizde taşımak isterseniz, tüm Muruga ürünlerimize aşağıdaki görselleri yana kaydırarak ulaşabilirsiniz…

Önemli Not: Vel kolyesi, Vel tılsımının alternatifi DEĞİLDİR! Tamamlayıcısıdır. Karma temizleme ritüeli için yine Vel Tılsımına ihtiyacınız olacaktır. Kolye ise sizinle uyumlanıp, üzerinizde yeni karma edinmemeniz için koruma amaçlı bulunabilir.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir